| Apple iPhone 4 | |
|
Best Price : 18549.00 INR
|
|
| Shopping Portal | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Colour | Black | White | Black | White |
| Internal Memory | 8 GB | 8 GB | 8 GB | 8 GB |
| Price (INR) | 17900.00 | 18590.00 |
18549.00 | 18730 .00 |
| Buy Now | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Shopping Portal | ![]() |
![]() |
![]() |
|
| Colour | Black | White | Black | |
| Internal Memory | 16 GB | 16 GB | 8 GB | |
| Price (INR) | 31500.00 |
31500.00 | 23999.00 | |
| Buy Now | > |
![]() |
![]() |
| GENERAL | |
| 2G Network | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Network | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| SIM | Micro SIM |
| Announced | 2010, June |
| Status | Available |
| BODY | |
| Dimensions | 115.2 x 58.6 x 9.3 mm |
| Weight | 137 g |
| DISPLAY | |
| Type | LED-backlit IPS LCD, capacitive touchscreen, 16M colors |
| Size | 640 x 960 pixels, 3.5 inches |
| Multitouch | Yes |
| Protection | Corning Gorilla Glass, oleophobic coating |
| SOUND | |
| Alert Types | Vibration, proprietary ringtones |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5 mm Jack | Yes |
| MEMORY | |
| Card Slot | NO |
| Intenal | 8/16/32 GB, 512 MB RAM |
| DATA | |
| GPRS | Yes, Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps |
| EDGE | Yes, Class 10, 236.8 kbps |
| Speed | HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot |
| Bluetooth | v4.0, A2DP |
| USB | USB v2.0 |
| CAMERA | |
| Primary | 5 MP, 2592 x 1936 pixels, autofocus, LED flash |
| Features | 1/3.2'' sensor size, 1.75 µm pixel size, geo-tagging, touch focus, HDR photo |
| Video | 720p@30fps |
| Secondary | VGA, 480p@30fps, videocalling over Wi-Fi only |
| FEATURES | |
| OS | iOS 4, upgradable to iOS 7.1.1 |
| Chipset | Apple A4 |
| CPU | 1 GHz Cortex-A8 |
| GPU | PowerVR SGX535 |
| Sensors | Accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Messeging | iMessage, SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email |
| Browser | HTML(Safari) |
| Radio | No |
| GPS | Yes, with A-GPS, GLONASS |
| Java | No |
| Colours | Black, White |
| Other Features | Active noise cancellation with dedicated mic |
| Scratch-resistant glass back panel | |
| Siri natural language commands and dictation | |
| iCloud cloud service | |
| iCloud Keychain | |
| Twitter and Facebook integration | |
| TV-out | |
| Maps | |
| iBooks PDF reader | |
| iBooks PDF reader | |
| Audio/video player/editor | |
| Organizer | |
| Document viewer/editor | |
| Photo viewer/editor | |
| Voice memo/dial/command | |
| Predictive text input | |
| BATTERY | |
| Non-removable Li-Po 1420 mAh battery | |
| Standby | Up to 300 h (2G) / Up to 300 h (3G) |
| TalkTime | Up to 14 h (2G) / Up to 7 h (3G) |
| MusicPlay | Up to 40 h |
| TESTS | |
| Dispay | Contrast ratio: 1242:1 (nominal) / 2.016:1 (sunlight) |
| Loudspeaker | Voice 65dB / Noise 60dB / Ring 66dB |
| Audio Quality | Noise -90.1dB / Crosstalk -89.6dB |




No comments:
Post a Comment