| Apple iPad Air | |
|
Best Price : 30515.00 INR
|
|
| Shopping Portal | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Colour | Silver | Grey | Silver | Grey |
| Internal Memory | 16 GB(Wi-Fi + Cellular) | 16 GB(Wi-Fi) | 16 GB(Wi-Fi) | 64 GB(Wi-Fi + Cellular) |
| Price (INR) | 37999.00 | 30515.00 |
33998.00 | 41066.00 |
| Buy Now | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Shopping Portal | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Colour | Grey | Silver | Grey | Silver |
| Internal Memory | 32 GB(Wi-Fi + Cellular) | 32 GB(Wi-Fi) | 32 GB(Wi-Fi) | 128 GB(Wi-Fi + Cellular) |
| Price (INR) | 50995.00 | 42349.00 |
42900.00 | 64900.00 |
| Buy Now | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Shopping Portal | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Colour | Silver | Grey | Grey | Silver |
| Internal Memory | 32 GB(Wi-Fi + Cellular) | 128 GB(Wi-Fi + Cellular) | 128 GB(Wi-Fi) | 128 GB(Wi-Fi + Cellular) |
| Price (INR) | 50995.00 | 62900.00 |
56900.00 | 62900.00 |
| Buy Now | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Shopping Portal | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Colour | Silver | Silver | Silver | Grey |
| Internal Memory | 64 GB(Wi-Fi + Cellular) | 128 GB(Wi-Fi) | 64 GB(Wi-Fi) | 64 GB(Wi-Fi) |
| Price (INR) | 58900.00 |
56900.00 |
49900.00 | 48900.00 |
| Buy Now | ![]() |
> |
![]() |
![]() |
| GENERAL | |
| 2G Network | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Network | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Network | LTE |
| SIM | Nano SIM |
| Announced | 2013, October |
| Status | Available |
| BODY | |
| Dimensions | 240 x 169.5 x 7.5 mm |
| Weight | 469 g |
| DISPLAY | |
| Type | LED-backlit IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors |
| Size | 1536 x 2048 pixels, 9.7 inches |
| Multitouch | Yes |
| Protection | Scratch-resistant glass, oleophobic coating |
| SOUND | |
| Alert Types | N/A |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers |
| 3.5 mm Jack | Yes |
| MEMORY | |
| Card Slot | NO |
| Intenal | 16/32/64/128 GB, 1 GB RAM DDR3 |
| DATA | |
| GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| Speed | DC-HSDPA, 42 Mbps; HSDPA, 21 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps, LTE, 100 Mbps; EV-DO Rev. A, up to 3.1 Mbps |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band |
| Bluetooth | v4.0, A2DP, EDR |
| USB | USB v2.0 |
| CAMERA | |
| Primary | 5 MP, 2592 x 1944 pixels , autofocus |
| Features | Geo-tagging, touch focus, face detection, HDR |
| Video | 1080p@30fps |
| Secondary | 1.2 MP, 720p@30fps, face detection, FaceTime over Wi-Fi or Cellular |
| FEATURES | |
| OS | iOS 7, upgradable to iOS 7.1.2, planned upgrade to iOS 8 |
| Chipset | Apple A7 |
| CPU | Dual-core 1.3 GHz Cyclone (ARM v8-based) |
| GPU | PowerVR G6430 (quad-core graphics) |
| Sensors | Accelerometer, gyro, compass |
| Messeging | iMessage, MMS, Email, Push Email |
| Browser | HTML(Safari) |
| Radio | No |
| GPS | Yes, with A-GPS, GLONASS |
| Java | No |
| Colours | Space Gray/Black, Silver/White |
| Other Features | Active noise cancellation with dedicated mic |
| Maps | |
| Twitter and Facebook integration | |
| Siri natural language commands and dictation | |
| Audio/video player/editor | |
| Organizer | |
| Document viewer/editor | |
| Photo viewer/editor | |
| Voice memo/dial/command | |
| Predictive text input | |
| BATTERY | |
| Non-removable Li-Po 8,820 battery (32.4 Wh) | |
| TalkTime | Up to 10 h (MultiMedia) |
| TESTS | |
| Dispay | Contrast ratio: 968:1 (nominal) / 2.504:1 (sunlight) |
| Loudspeaker | Voice 67dB / Noise 65dB / Ring 76dB |
| Audio Quality | Noise -93.9dB / Crosstalk -89.9dB |





No comments:
Post a Comment