| Apple iPad 4 Wi-Fi | |
|
Best Price : 22230.00 INR
|
|
| Shopping Portal | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Colour | White | White | Black | Black |
| Internal Memory | 16 GB(Wi-Fi) | 32 GB(Wi-Fi) | 32 GB(Wi-Fi) | 16 GB(Wi-Fi) |
| Price (INR) | 22230.00 | 37900.00 |
34000.00 |
24900.00 |
| Buy Now | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| GENERAL | |
| 2G Network | N/A |
| 3G Network | N/A |
| 4G Network | N/A |
| SIM | No |
| Announced | 2012, October |
| Status | Available |
| BODY | |
| Dimensions | 241.2 x 185.7 x 9.4 mm |
| Weight | 652 g |
| DISPLAY | |
| Type | LED-backlit IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors |
| Size | 1536 x 2048 pixels, 9.7 inches |
| Multitouch | Yes |
| Protection | Scratch-resistant glass, oleophobic coating |
| SOUND | |
| Alert Types | N/A |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers |
| 3.5 mm Jack | Yes |
| MEMORY | |
| Card Slot | NO |
| Intenal | 16/32/64/128 GB, 1 GB RAM DDR3 |
| DATA | |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band |
| Bluetooth | v4.0, A2DP, EDR |
| USB | USB v2.0 |
| CAMERA | |
| Primary | 5 MP, 2592 x 1944 pixels , autofocus |
| Features | Geo-tagging, touch focus, face detection, HDR |
| Video | 1080p@30fps |
| Secondary | 1.2 MP, 720p@30fps, face detection, FaceTime over Wi-Fi or Cellular |
| FEATURES | |
| OS | iOS 6, upgradable to iOS 7.1.2, planned upgrade to iOS 8 |
| Chipset | Apple A6X |
| CPU | Dual-core 1.4 GHz |
| GPU | PowerVR SGX554MP4 (quad-core graphics) |
| Sensors | Accelerometer, gyro, compass |
| Messeging | iMessage, MMS, Email, Push Email |
| Browser | HTML(Safari) |
| Radio | No |
| GPS | Yes, with A-GPS, GLONASS |
| Java | No |
| Colours | Black/White |
| Other Features | Active noise cancellation with dedicated mic |
| Maps | |
| Twitter and Facebook integration | |
| Siri natural language commands and dictation | |
| Audio/video player/editor | |
| Organizer | |
| Document viewer/editor | |
| Photo viewer/editor | |
| Voice memo/dial/command | |
| Predictive text input | |
| BATTERY | |
| Non-removable Li-Po 11.560 mAh battery (42.5 Wh) | |
| StandBy | Up to 120 h |
| TalkTime | Up to 9 h (MultiMedia) |




No comments:
Post a Comment